top of page

Acerca de

Basketbol

SPONSORLUK VE BAgIs

     Antalya Basketbolu Destekleyenler Gençlik ve Spor Kulübü 2015 Temmuz ayında faaliyete geçmiştir.

     2015-2016 sezonunda Alt yapı faaliyetlerine başlayan kulübün vizyonu yeteneği olan kız çocuklarını profesyonel bir sistem anlayışı ile en iyi şekilde antrene ederek , hayatlarına basketbol ile dokunmaktı.

 

  İlk yılımızda;

   Küçük kızlar Antalya şampiyonu olduk. Türkiye şampiyonasına kadar yükselerek Türkiye nin küçük kızlar kategorisindeki en iyi 16 kulübün içinde derece yaptık.

Yıldız Kızlar kategorisinde Antalya 2.si olup Türkiye nin en iyi 36 takımının bulunduğu Anadolu Şampiyonasında mücadele ettik.,

 

Genç kızlar kategorisinde de Antalya da derecek yaparak kızlarımız ilk senelerinde her kategoride ödül alma başarısını gösterdiler.

Aynı zamanda orta okul ve lisede basketbol bursu ile okuma imkanı sağladığımız kızlarımız iki kategoride de Türkiye 5.si olma başarısını gösterdiler.

 

2002 ve 2003 doğumlu iki sporcumuz milli takıma çağrılma başarısını gösterdiler ve aynı zamanda Turnuvalarda gösterdikleri başarıdan dolayı İstanbul kulüplerinin dikkatini çektiler ve bu yolda diğer sporcularımıza örnek olmaktalar.

 

Bu yılki misyonumuz da sosyal sorumluluk projesi kapsamında çeşitli şehirlerden 5 kız çocuğu getirtip, onlara anlaşacak olduğumuz eğitim kurumu aracılığıyla burs imkanı sunup üniversiteye adım atmalarını sağlamaktır. Genç oyuncuların yeteneklerini ve basketbol seviyelerini en üst düzeye çıkararak genç ve bölgesel lig kategorilerinde oynatmak, böylelikle oyuncularımızın sporcu öz geçmişinden gerekli puan alıp hedefledikleri Spor Akademisine adım atmalarını kolaylaştırmak.

Hedefimiz BDK Basketbol olarak Antalya şehri içerisinde başta kız çocuklarımız olmak üzere onların hayatlarına basketbol ile dokunmak için gerekli her türlü hizmeti ve imkanı sağlamaktır.

 

 

Kulübümüzün herhangi bir geliri bulunmamaktadır. Kız çocuklarımıza ve kulübümüze sağlayabileceğiniz destekler ile ilgili sizleri yanımızda görmek istiyoruz. Bu destekleriniz karşılığında bizden alacağınız bağış makbuzunuzun tamamı verginizden düşmektedir.(Detaylar ekteki sponsorluk dosyamızda mevcuttur.)

 

Sponsorluk çalışmamız ektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

İletişim:

 

Yönetim Kurulu Başkanı: Orçun ÖZCAN - 0555 141 01 98

 

bdkbasketball@outlook.com

 

Saygılarımızla;

Antalya Basketbolu Destekleyenler Gençlik ve Spor Kulübü

Görüntülemek için tıklayın

bottom of page